„Glastonbury“ festivalis atsisako plastikinių butelių

2020-02-05

„Glastonbury“ festivalis garsėja ne tik gera atmosfera ir muzika, o ir paliekama palapinių ir šiukslių jūra, kurią sukuria festivalio dalyviai.

 

2018 m. festivalio lankytojai išmetė daugiau kaip 1,3 mln. plastikinių buteliukų. Panašu, kad neatlaikę įtampos organizatoriai paskelbė, kad artėjančio festivalio metu vienkartinio plastikinio vandens buteliukai dėl jų neigiamo poveikio aplinkai nebus parduodami.

 

 
„Greenpeace“ skaičiuoja kad visame pasaulyje 12,7 mln. tonų plastiko kasmet patenka į vandenynus. 2018 m. „Glastonbury“ pardavė daugiau nei 1 mln. plastikinių buteliukų, tad, pasak organizatorių, sustabdyti šių buteliukų prekybą yra labai svarbu.

 

Organizatoriai teigia, kad jie skatins visus festivalio dalyvius savo vandens buteliukus naudoti pakartotinai, o papildyti juos bus galima festivalio teritorijoje esančiuose vandens punktuose. Šių punktų skaičius taip pat žada augti. 
 

Anksčiau festivalis uždraudė plastikinius stalo įrankius ir maisto prekiautojams skirtas lėkštes. Muzikos renginys jau kuris laikas nenaudoja vienkartinių plastikinių puodelių prie baro, o festivalio dalyvių apyrankės yra pagamintos iš perdirbamo medžiaginio audinio.

 

Kitas garsus festivalis „Shambala“, sekdamas „Glastonbury” pavyzdžiu, kovodamas su didžiuliais kiekiais vienkartinio plastiko, ėmėsi panašių veiksmų. Jau nuo 2019 m. gėrimai šiame festivalyje bus parduodami tik pakartotinio naudojimo bokaluose, tai pat bus pilnai atsisakyta plastikinių šiaudelių. Renginio metu, maistas nebus tiekiamas į plastikinius indus, bus atsisakyta padažų vienkartinėse pakuotėse.

 

Mažais žingsniais plastiko atsakymo iniciatyva atkeliauja ir į Lietuvos diždiausius festivalius. Jau šią vasarą turėsime galimybę prisidėti prie zero waste įdėjos ir mes.

 

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI