5 alternatyvos vienkartiniam plastikui

2021-02-01

Mūsų planetoje plastikinių šiukšlių kiekis yra stulbinančiai gausus. Visiškai sustabdyti šio proceso beveik neįmanoma, tačiau jį galima sumažinti renkantis alternatyvą vienkartiniui plastikui. Pateikiamos 5 alternatyvos vienkartiniam plastikui.

 

1. Plastikiniai šiaudeliai

Sunku patikėti, tačiau tai tiesa, šiaudelių tarša yra didelė problema šiandien. Valgomieji šiaudeliai yra vienas iš sprendimo būdų, bet ką daryti, jei jūsų vietinis “kokteilių baras” tokių neturi? Gamtoje pakankamai daug alternatyvos plastikiniams šiaudeliams, o t.y. bambukas, popierius, šiaudai etc. Aišku visada galima nepasirinkti šiaudelio ir apseiti be jo.

2. Vandens buteliukai

Plastikiniai buteliai yra didelė problema – kasmet išmetama apie 2,4 milijonų tonų PET plastikinių butelių. Šiuo metu ne problema įsigyti daugkartinį buteliuką pagal savo skonį. Rinka siūlo įvairių dydžių ir dizainų gertuves bei puodelius. Vienas didžiausių anglų muzikos festivalių Glastonbury, paskelbė apie visišką plastikinių butelių atsisakymą jau šiais metais. 

3. Plastikiniai pirkinių maišeliai

Nuostabu matyti, kad atsiranda vis daugiau šalių kurios visiškai atisako plastikinių maišelių. Niujorke nuo 2020 kovo mėn. buvo uždrausti vienkartiniai plastikiniai maišeliai. Pietų Afrikos regionas įvedė papildomą mokesti, kad atpratintis žmones jais naudotis. Taip skatinama nešiotis savo daugkartinius maišelius dar kitaip vadinamus tote bags, kurie kartu gali būti ir stilingi atributai.

4. Puodeliai išsinešti

Kartu su plastikiniais šiaudeliais ir vandens buteliukais vienas iš paprasčiausių būdų, kaip išvengti didėjančios plastiko šiukšlių problemos, yra keisti kavos išsinešti įpročius. Vietoj vienkartinio puodelio (kuris yra neperdirbamas) naudoti daugkartinį kavos puodelį. Tokią alternatyvą siūlo startuolis CupCup.

5. Vaikų žaislai

Kaip galima sakyti, kad vaikų žaislai yra vienkartinio naudojimo? Čia reikia prisiminti vaikų mėgstamiausius žaislus (Happy Meals ar Kinder) kurie lengviausiai prieinami, yra pigūs, o taip pat iš plastiko ir ne retai atsiduria šiukšlinėje tą pačią dieną. Vietoj to, nusipirkite jiems ekologiškus žaislus, kuriuos jie tikrai verti ir bus ilgaamžiai.

Tai tik kelios alternatyvos vienkartiniam plastikui. Pasidalinkite komentaruose savo įžvalgomis ir naudojamomis alternatyvomis.

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI