Billie Eilish – ekologija Z kartos akimis

2021-02-27

Spalvingi rūbai, neoniniai plaukai, metaforiški muzikiniai klipai bei į vieną žanrą netelpanti kūryba – visa tai yra Billie Eilish, devyniolikmetė atlikėja iš JAV, dar kitaip vadinama šiandienos paauglių dievaite. Nors jos muzikinė kelionė dar pakankamai šviežia, atlikėjos sąskaitoje jau 5 Grammy apdovanojimai bei dainos, pagal klausomumą daugelyje šalių pasiekiančios pirmas vietas. 

 

Nepaisant to, Billie rūpi ekologija.

 

Kodėl Billie Eilish šiandien yra laikoma jaunosios kartos pavyzdžiu?

 

MAN RŪPI KĄ VILKIU

‘Greitoji’ mada (angl. fast fashion) – žodžių junginys, keliantis neigiamas asociacijas. Įvairių tyrimų duomenimis nustatyta, jog jauniausioji karta yra labiausiai perkanti, tačiau vis labiau linkstanti vertinti prekės ženklus, kurie savo produktus gamina remdamiesi ekologiškumu bei etika.

 

Billie Eilish šiuo klausimu yra pavyzdys ne tik savo fanams, bet ir kitiems tokio žinomumo žmonėms. 2021-ais metais atlikėja pristatė naują rūbų liniją (angl. merch), kuriai pagaminti buvo naudojamos tik tvarios medžiagos. Billie teigimu, ši rūbų linija skatina vartojiškumo mažanimą – investuojant į kokybišką produktą, ilgalaikiui sutaupoma, kadangi šis, priešingai nei pigus, tarnauja kur kas ilgiau.


MAN RŪPI KĄ VALGAU

Veganiška mityba šiandien tampa vis aiškesne sąvoka – jei pats nesi veganas, tai tavo draugas, draugo draugas ar koks nors pažįstamas, socialiniuose tinkluose šmėščiojantys su tofu ir kitomis dar nematytomis gėrybėmis, bus. Z kartos žmonėms mitybos pokytis, net ir ekstremalus, tampa kur kas lengviau pakeliamas, žinant kokią naudą mėsos bei pieno produktų atsisakymas teikia žemei.

 

Tiesa, veganų bendruomenė dar pakankamai maža, tad bet koks tokio žinomumo žmogus, priklausantis jai, tampa jų balsu. Jaunosios atlikėjos teigimu, ji veganišką mityba renkasi dėl savų priežasčių ir nors tiki, jog tokia mityba pasaulį daro geresne vieta, neketina primygtinai piršti to kitiems. Tolerancija – lygiai taip pat svarbu.


MAN RŪPI KUO DALINUOSI

Tyrimų duomenimis, Z karta iš kitų išsiskiria tuo, jog į pirmą vietą stato ne materialinę naudą, o gyvenimo būdą. Daryk tai, kas patinka – vadovaujasi jie. Unikalų gyvenimo būdą kuriantys jaunuoliai į pagalbą telkiasi socialinius tinklus, kurie tampa jų vieta reikšti save.

 

Unikalumas – žodis, kylantis peržvelgus Billie Eilish socialinius tinklus. Jaunoji atlikėja savo įrašais keičia požiūrį į viską, kas nusistovėję – tiek į grožio standartus, tiek į tvyrančią tylą apie klimato kaitą. Tokia pati yra ir alikėjos kūryba. Daina „all the good girls go to hell “ir jos muzikinis klipas yra tiesioginė žinutė, jog žemė nyksta.

 

Be visa to, masinį plastiko vartojimą Billie nepropaguoja ir savo koncertuose. Praeitais metais turėjęs įvykti atlikėjos pasaulinis turas skelbė būsiantis kiek įmanoma tvaresnis – be plastikinių šiaudelių ar buteliukų, raginant atsinešti savuosius.

 

Jauniausioji, dar kitaip vadinama Z karta, ekologijos problemas suvokia realiausiai – jie šioje žemėje dar pakankamai trumpai, tad ateitį jie mato kaip savo veiksmų konstruktą. Billie Eilish, būdama šios kartos dalimi, klimato kaitą suvokia kaip realią grėsmę ir kovą su ja priskiria prie savo gyvenimo būdo.

 

Tačiau atlikėja yra pavyzdys ne tik jaunajai, o ir vyresniajai kartai, tuo pačiu pop kultūrai apskritai. Atsainumas ekologinių temų atžvilgiu matyti ne tik eiliniame praeivyje, o ir tame, kuris turi neeilines galimybes būti išgirstas. Atsainumas turėtų būti toleruojamas vis mažiau – nesvarbu, kuriai kartai esi priskiriamas. Juk visi vaikštome ant tos pačios planetos, tiesa?

👉  Daugiau apie Z kartą skaitykite čia.

 

Sek mus socialiniuose tinkluose!🌱

FACEBOOK https://www.facebook.com/cupcup.lt
INSTAGRAM https://www.instagram.com/mycupcup/

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI