Kuo CupCup skiriasi nuo kito daugkartinio puodelio?

2021-03-20

Rinktis daugkartinį puodelį vietoj vienkartinio yra didžiulis žingsnis tvarumo link, privalus kiekvienam, mėgstančiam savo gėrimą išsinešti. Šiandien, daugkartinių puodelių pasiūla tokia spalvinga, jog gerti iš vienkartinio tampa tiesiog nebemadinga. Šiame įrašė norėtume pakalbėti kas yra CupCup daugkartinis puodelis ir koks jo išskirtinumas daugkartinių puodelių jūroje.

 

DAUGKARTINIS PUODELIS – POPULIARĖJANTI PREKĖ

 

Laikais, kuomet įsigyti galima, ko ne, viską, neišimtis ir daugkartinis puodelis, tampantis vis populiaresne preke. Užtenka nueiti į šalia esančią parduotuvę ar mylimą kavinę, o jei ten rasti nepavyksta, visuomet pagelbės internetas – ten daugkartinių puodelių pasiūla išties gausi.

 

Tiesa, nereikėtų vietos užleisti vartotojiškumui. Įsigijus daugkartinį puodelį gali kilti noras turėti dar vieną, kitokios spalvos ar formos, tačiau reiktų nepamiršti, jog tvarus gyvenimo būdas glaudžiai siejasi su minimalizmu.

 

TEIKIAMOS NUOLAIDOS

 

Jei prieš porą ar daugiau metų, kavinių verslai į daugkartinius puodelius žiūrėdavo atsainiai, šiandien juos priima su kur kas didesne iniciatyva. Suvokdamos tokio verslo paliekamą taršą, daugelis šalies kavinių taiko papildomą 10% (ar daugiau) nuolaidą pasirinktam kavos gėrimui, jei šis pilamas į kliento atsineštą puodelį. Taip vartotojas sutaupo tą dalį gėrimo sumos, kurią įprastai sumoka už kavinės prekės ženklu “nuspalvintą” plastikinio puodelio pakuotę.

 

CupCup Instagram paskyroje rasite kavinių, teikiančių nuolaidą atsinešus savo daugkartinį puodelį, sąrašą.

 

REALYBĖ

 

Visgi, išmestų vienkartinių puodelių skaičius rodo, jog didelis procentas žmonių vis dar sunkiai priima daugkartinį puodelį į savo kasdienybę. Kad ir kaip beskambėtų, pagrindinė to priežastis – reikiamybė nešiotis. Šiandien, visur skubantis žmogus vertina tai, kas patogu. Esamę pripratę, jog kavą išsinešimui teikiančios vietos yra sukurtos tam, kad tenkintų mums patogų greito vartojimo poreikį. Tad daugelis žmonių renkasi vienkartinius puodelius, nes tai yra kur kas komfortiškiau – po panaudojimo jie tiesiog išmetami.

 

PUODELIS, KURIO NEBŪTINA NEŠIOTIS

 

Priešingai nei įprastas daugkartinis puodelis, CupCup veikia žiedinės ekonomikos principu – IMTI, VARTOTI, GRĄŽINTI. Toks principas išlaisvina iš reikiamybės nešiotis – CupCup puodelis gali būti paliekamas, o vėliau ir vėl atsiimamas kavinėse, bendradarbiaujančiose su šia iniciatyva (jų sąrašą rasite čia).

 

Tad jei įprastas daugkartinis puodelis, pamirštas namuose, reikštų gėrimo pirkimą vienkartiniame arba gėrimo atsisakymą apskritai, CupCup pamiršti leidžia. Net ir tuo atveju, jei savo puodelį netyčia palikote parke ant suoliuko. Kitame mieste.

 

 

CupCup sistema

 

(Kavinėse, kuriose ši iniciatyva vis dar netaikoma, CupCup puodelis tampa įprastu daugkartiniu, kavos gėrimui galintis suteikti kavinės nustatytą nuolaidą.)

 

 

PIGI ALTERNATYVA

 

Nors CupCup puodelis nėra pardavinėjamas parduotuvėse ar internetinėse svetainėse, tapti šios iniciatyvos dalimi nėra sunku, juolab brangu – tereikia užsukti į kavinę, kurioje veikia CupCup sistema bei sumokėti vienkartinį mokęstį, siekiantį 2 eurus. Už šią sumą gaunate ne tik savo pirmąjį CupCup puodelį, bet ir kortelę, kuri reiškia, jog tampate uždaro ciklo veiklos, mažinančios taršą, dalimi.

 

 

DAUGIAU NEI DAUGKARTINIS PUODELIS

 

Verta pripažinti, jog CupCup – ne tik puodelis, tai – noras kurti visuomenę, kurioje nuo taršos klausimų nenusisukama, visuomenę, kuri stengiasi gyventi be atliekų bei kurioje plastiko alternatyvos tampa kasdienybės dalimi. Būdami CupCup šeimos dalimi, jūs puoselėjate žiedinę ekonomiką, vieną iš realių atsakymų į taršos problemos klausimą.

 

Apie žiedinę ekonomiką daugiau skaitykite čia.

 

Sek mus socialiniuose tinkluose!🌱

FACEBOOK https://www.facebook.com/cupcup.lt
INSTAGRAM https://www.instagram.com/mycupcup/

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI