Žingsnis pirmyn: koncertai be vienkartinio plastiko

2021-04-21

Ar pameni TĄ JAUSMĄ kai esi koncerte? Iki to jausmo, ko gero, dar teks palūkėti.

 

Tačiau kaip sakoma, lazda turi du galus. Karantino valia atidėti koncertai verčia mus jų ilgėtis vis labiau, tačiau masinių renginių pristabdymas, ekologine prasme, yra teigiamas, kadangi jų metu ant žemės paliekami didžiuliai skaičiai vienkartinio plastiko, o į orą išleidžiamas papildomas CO2 kiekis.

 

Tam, jog apsilankymas koncerte nekeltų didelės kenksmės žemei jau imtąsi nemenkų veiksmų. Reverb pasaulinio mąsto pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas yra mažinti vienkartinio plastiko panaudojimą masiniuose renginiuose.

 

Jiems tai sekasi gana puikiai – jų puslapyje teigiama, jog nuo 2013 m., jų veiklos pradžios, buvo išvengta daugiau nei 3 mln. plastikinių buteliukų panaudojimo.

 

Reverb bendradarbiauja ir rūpinasi tokių ryškių atlikėjų, kaip Tame Impala, Billie Eilish, The Lumineers, Harry Styles ir kitų pasauliniais turais. Pirkdami bilietą į jų koncertą jūs ne tik prisižadate nenaudoti vienkartinio buteliuko, bet ir paaukojate ekologija besirūpinančioms organizacijoms – dalis bilieto kainos keliauja būtent joms.

Daugiau apie organizaciją skaitykite čia: https://reverb.org/

Lietuvoje Reverb pavyzdžiu veikia CupCup. Nors renginių mąstas čia kur kas mažesnis, kiekvienas nesurūšiuotas vienkartinis buteliukas prisideda prie pasaulinių skaičių.

 

Siekdami to išvengti, CupCup bendradarbiauja su šalyje vykstančias festivaliais siūlydami jų dalyviams vietoj įprasto vienkartinio puodelio naudoti daugkartinius CupCup puodelius, kuriais vėliau galima grąžinti ir panaudoti vėl. Šis žiedinis principas nemenkai sumažina suvartojamo plastiko kiekį – 2019 m. vasarą Lietuvoje vykusių festivalių metu CupCup iniciatyva padėjo išvengti daugiau nei 90 tūkst. vienkartinių buteliukų. (👉 CupCup 2019 )

 

Tad festivaliams ir koncertams vėl užpildant šalies arenas, skatiname į tai pažvelgti atsakingai – jei į renginį atvyksi viešu transportu arba kelionėje prisijungsi prie didesnio kiekio žmonių, gėrimą pilsi į CupCup puodelį, ramia širdimi galėsi mėgautis muzika – nuo tokių malonumų žemei neskauda.

Pasidalink savo CupCup akimirka, pažymėdamas mus instagrame (@mycupcup). 🌞🌱

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI