Nuo 2021-ųjų naudosime mažiau plastiko gaminių

2020-03-05

Europos Parlamentas (EP) didžiule balsų persvara balsavo už visą Bendriją apimsiantį vienkartinių plastikinių daiktų draudimą.

Draudžiami bus tokie plastiko gaminiai, kaip šiaudeliai, stalo įrankiai ir krapštukai, šiuo metu užkimšę visus pasaulio vandenynus.

Šie produktai niekur neišnyks – jie bus gaminami iš alternatyvių medžiagų – pabrėžia Frans Timmermans, Europos Komisijos viceprezidentas.  

Kaip numatyta patvirtintame įstatymo projekte, be įvairių plastikinių daiktų draudimo, ES ragins valstybes nares mažinti plastiko naudojimą prekių pakavime ir įvesti griežtesnes prekių ženklinimo taisykles.

Uždrausti daiktai sudaro 70 proc. visų teršalų, kurie patenka į pasaulio vandenynus, taip sukeldami pavojų jūrų organizmams.

Europos Komisijos teigimu, daugiau kaip 80% jūrų šiukšlių yra plastikai ir mažiau nei 30% iš 25 milijonų tonų plastikinių atliekų, kurias kasmet sugeneruoja ES šalys yra perdirbamos. Dėl lėto irimo greičio, plastikas kaupiasi jūrose, vandenynuose ir ežerų paplūdimiuose. ir visame pasaulyje.

Apskaičiuota, kad iki 2030 m. šie teisės aktai padės išvengti maždaug 25 mlrd. vertės žalos aplinkai. 

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI