Festivalių palapinės – dar vienas taršos šaltinis

2020-06-18

Nors pastaruoju metu daug dėmesio sulaukia vienkartinis plastikas (siekiama sumažinti taršą vienkartinėmis plastiko pakuotėmis), tačiau pasirodo, jog didesni festivaliai turi spręsti platesnio masto atliekų problemas. 

 

Kultinis anglų festivalis “Reading Festival 2018” skendėjo palapinių šiukšlių jūroje. Pasibaigus festivaliui dešimtys tūkstančių palapinių buvo paliktos likimo valioje. Didžioji dalis nebuvo perdirbtos ar atiduotos labdarai, o tiesiog išmestos į savartynus.

 

Taip atrodo vaizdas iš “Reading Festival 2018” – žmonės per savaitgalį paliko apie 60 000 palapinių.

 

Apmaudu tai, kad užuot pakavę palapinę ar rinkę šiukšles, festivalio lankytojai viską išmetė į upės pusę. Daugelis šiukšlių pateko į šalia esančią Temzės upę.

Išvalyti tokio dydžio teritoriją užtruko beveik savaitę trukusio kasdieninio kelių valandų darbo.

 

Festivalio organizatoriai informuoja lankytojus: “jeigu turite suplėšitų nereikalingų sulankstomų kėdžių, pavėsinių, pasibaigusių baterijų, neatidarytų maisto skardinių, po festivalio tai būtina pristatyti į  perdirbimo taškus.” Nereikalingas palapines kviečiama atiduoti į vietinius aukojimo centrus.

Prekybininkai yra dažnai kaltinami dėl festivalio atliekų gausos – tai jie parduoda nebrangius vienkartinius daiktus, skirtus festivalio dalyviams. Netgi palapinės yra tokios pigios ir prastos, kad jos tampa vienkartinėmis.

 

Viskas turi prasidėti nuo mūsų pačių ir tik mes pajėgūs tai kontroliuoti. Kada pakuojame savo kuprinę ir planuojame praleisti festivalyje visą savaitgalį nepamirškim įsidėti daugkarinių indų, įrankių, naudoti kuo mažiau plastiko. O taip pat visas atsineštas palapines ar kitą įrangą pasiimti kartu, nes greičiausiai visa tai atsidurs savartyne arba gamtoje.

palikti komentarą

KITI STRAIPSNIAI